Top

FIND US!
COUNTDOWN TIMER

weeks
0
0
days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0

TRIATHLON GDAŃSK - PROLOG!


2015-04-08

             TRIATHLON GDAŃSK O PUCHAR REKTORA AWFiS    

   Fundacja „Silni Ciałem Niezłomni Duchem” zaprasza do udziału w zawodach  triathlonowych na dystansie „supersprint”.

        Zawody odbędą się 3 maja 2015 roku na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.  

Pierwsza część wyścigu, mierząca 600 m, realizowana będzie na pływalni sportowej, gdzie starty odbędą się w seriach po 12 osób (dwie osoby na torze - start z wody). Bezpośrednio po pływaniu nastąpi przejście do strefy zmian, umiejscowionej przed pływalnią. Wyścig kolarski poprowadzi przez malownicze trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania 15 kilometrów na rowerze MTB. Ostatni, 3 – kilometrowy etap biegowy, rozegra się na stadionie lekkoatletycznym.

Dlaczego Triathlon Gdańsk - prolog?

Zainspirowani niedawnym zwycięstwem naszego Mistrza Świata podczas prologu kolarskiego wyścigu „Paryż-Nicea”, postanowiliśmy stworzyć podobną imprezę w triathlonie. Michał Kwiatkowski wyprzedził podczas „czasówki” o 0,3 sekundy drugiego
i o 0,7 sekundy trzeciego zawodnika, zdobywając tym samym koszulkę lidera.

Podobnie jak podczas „jazdy indywidualnej na czas”, zarówno triathloniści, jak i kibice oczekujący na zwycięzcę, będą trzymani w niepewności do samego końca. Sporą dawkę emocji zapewni duża ilość planowanych serii, co podkreśli widowiskowość imprezy.

„Triathlon Gdańsk – prolog” będzie pierwszą imprezą w sezonie, podczas której każdy zawodnik pokona realny dystans, a czas ogólny będzie obejmował trwanie poszczególnych dyscyplin oraz pobyt w strefie zmian. Rzetelny pomiar czasu wskaże wprawionemu zawodnikowi aktualną dyspozycję, a początkującemu triathloniście pomoże wyznaczyć stan wyjściowy jego formy. Tym samym będzie to świetna okazja, żeby tak jak wspomniany mistrz kolarstwa szosowego, pokazać rywalom, kto jest liderem w tym roku.

Copyright 2012 © Sport-evo
Projekt: Agata, Ewelina, Ania